""

A Buffalo Bills (5-8) remekül kezdte a St. Louis Rams (6-6-1) elleni összecsapását, ugyanis az első félidőben egy pontot sem szereztek a hazai csapat ellen, míg Rian Lindell-nek két sikeres mezőnygól kísérlete volt. A harmadik felvonást 7-6-ra nyerte meg a Rams. Érdekesség, hogy Lee Smith touchdown-ja után a Buffalo egy kétpontos extrára ment, de Lindell passza nem volt jó, ennek ellenére a Bills 12-7-ről várhatta az utolsó 15 percet. A negyedik játékrészben a hazai alakulat az utolsó percig őrizte az előnyét, majd Sam Bradford egy 13 yardos TD passzt adott Brandon Gibsonnak. A St. Louis a két pontos extrát is megoldotta, így 15-12-re győzedelmeskedett Buffalóban. Érdekesség, hogy a Bills a mostani szezonban már a második olyan mérkőzését veszítette el, amelynek az utolsó perce előtt, még vezetett. Október 21-én a Tennessee Titans verte meg őket 35-34-re.

NFL
14. játékhét

"" Buffalo Bills – St. Louis Rams ""

12-15 (3-0, 3-0, 6-7, 0-8)
Ryan Fitzpatrick 33/25, 247 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception Sam Bradford 39/19, 209 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception
Steven Jackson 37 futott yard C.J. Spiller 64 futott yard, 1 Touchdown
Stevie Johnson és Scott Chandler 71-71 elkapott yard Brandon Gibson 100 elkapott yard, 1 Touchdown
Mario Williams 3 szerelés, 1 sack, 1 forced fumble Michael Brockers 6 szerelés, 1.5 sack, 1 forced fumble

A játéknap egyik legszorosabb mérkőzését játszotta egymással a Cincinnati Bengals (7-6) és a Dallas Cowboys (7-6). Mindkét csapat számára fontos volt az összecsapás, hiszen a Bengals és a Cowboys is harcban van még a rájátszásért. Az első játékrész után 10-3-ra vezetett a Bengals, pedig Dan Bailey field goal-jával még a Cowboys került előnybe. A második 15 percben 4 egységet ledolgozott a hátrányából. A harmadik negyedben Josh Brown 25 és 52 yardról is berúgta a mezőnygól kísérletét, így a Bengals 19-10-re vezetett az utolsó játékrész előtt. Az utolsó felvonás közepén Dez Bryant elkapott touchdown-jával a Dallas közelebb férkőzött a hazai csapathoz. A texasi együttes 4 másodperccel a mérkőzés vége előtt Dan Bailey 40 yardos mezőnygóljával megnyerte az összecsapást 20-19-re!

NFL

"" Cincinnati Bengals – Dallas Cowboys ""

19-20 (10-3, 3-7, 6-0, 10-0)
Andy Dalton 33/20, 206 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception Tony Romo 43/25, 268 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception
BenJarvus Green-Ellis 89 futott yard DeMarco Murray 53 futott yard, 1 Touchdown
Marvin Jones 45 elkapott yard Jason Witten 62 elkapott yard
Reggie Nelson 5 szerelés, 1 sack, 1 Interception Anthony Spencer 11 szerelés, 2 sack

A Kansas City Chiefs (2-11) a Cleveland Browns (5-8) otthonába látogatott el. Az első negyed első percében Jamaal Charles egy 80 yardos touchdown-t futott, ezzel a Chiefs 7-0-ra vezetett. A felvonás végén a Browns Phil Dawson 23 yardos mezőnygóljával felzárkózott 4 pontra. A második játékrészben Travis Benjamin 93 yardos punt visszahordás után ünnepelhetett TD-ét, ezzel a Cleveland átvette a vezetést. A harmadik és a negyedik felvonásban a hazai alakulat 20 pontot szerzett és egyet sem kapott, így 30-7-re nyerte meg az összecsapást. A hazaiak újonc futója, Trent Richardson 2 hatpontost futott, ezzel megdöntötte a legendás Jim Brown franchise rekordját. Brown és Richardson is az első szezonjában 9-9 TD-ét ért el. Érdekesség, hogy a Browns egymás után a harmadik találkozóját nyerte meg, ez 2009 óta a leghosszabb győzelmi sorozata a csapatnak.

NFL

"" Cleveland Browns – Kansas City Chiefs ""

30-7 (3-7, 7-0, 10-0, 10-0)
Brandon Weeden 30/17, 217 passzolt yard Brady Quinn 21/10, 159 passzolt yard, 1 Interception
Trent Richardson 42 futott yard, 2 Touchdown Jamaal Charles 165 futott yard, 1 Touchdown
Josh Gordon 86 elkapott yard Dwayne Bowe 70 elkapott yard
Frostee Rucker 7 szerelés, 1 sack Derrick Johnson 7 szerelés, 1 forced fumble

Az Indianapolis Colts (9-4) egy fantasztikus összecsapáson verte meg a Tennessee Titans-t (4-9). Az első felvonásban 7-7-re végeztek a csapatok. A második 15 percben a Titans 13 pontos előnyre tett szert. A második félidőben a Colts magára talált. A harmadik negyedben Delone Carter és Cassius Vaughn is szerzett egy-egy touchdown-t, így az Indianapolis megfordította az eredményt (21-20). Az utolsó játékrész elején a Tennessee Rob Bironas 25 yardos mezőnygóljával 2 pontos előnyt épített ki magának. A hazai együttesben Adam Vinatierinek volt egy 53 és egy 40 yardos mezőnygólja is, így a Colts 27-23-ra nyerte meg a találkozót és továbbra is harcban van a rájátszásért. Érdekesség, hogy a Colts az utolsó három mérkőzéséből kettőt a Houston Texans ellen játszik, azaz a legfőbb csoport rivális ellen bizonyíthatnak Andrew Luckék.

NFL

"" Indianapolis Colts – Tennessee Titans ""

27-23 (7-7, 0-13, 14-0, 6-3)
Andrew Luck 34/16, 196 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 2 Interception Jake Locker 35/22, 262 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 3 Interception
Vick Ballard 94 futott yard Jake Locker 51 futott yard
Reggie Wayne 64 elkapott yard, 1 Touchdown Kenny Britt 143 elkapott yard
Cassius Vaughn 8 szerelés, 1 Interception Will Witherspoon 5 szerelés, 1 Interception

""

A Minnesota Vikings (7-6) némi meglepetésre legyőzte a Chicago Bears-t (8-5). A minneapolisi alakulat pazarul kezdte az összecsapást, ugyanis az első negyedben 14 pontos előnyre tett szert. A liga talán legjobb futója, Adrian Peterson két touchdown-t jegyzett ebben a felvonásban. A második 15 percben a Bears Alshon Jeffery TD-jével közelebb férkőzött a hazai csapathoz. A harmadik játékrészben Harrison Smith egy 56 yardos interception visszahordás után ünnepelhetett egy hatpontost, így a Vikings 21-7-re vezetett az utolsó felvonás előtt. A negyedik negyedben Brandon Marshall touchdown-jával a Bears kozmetikázott az eredményen, ennek ellenére a Vikings magabiztosan 21-14-re nyerte meg a mérkőzést. Rossz hír a Bears szurkolói számára, hogy az utolsó játékrészben Jay Cutler az Everson Griffennel való ütközése után minden bizonnyal agyrázkódást szenvedett. Érdekesség, hogy a Chicago irányítójának idén már volt egy agyrázkódása. Szintén az illinoisi alakulattal kapcsolatos hír, hogy Brandon Marshall a hetedik 100+ elkapott yardos mérkőzését jegyezte a csapat színeiben, ezzel megdöntötte Jeff Graham, Harlon Hill és Ken Kavanaugh franchise rekordját.

NFL

"" Minnesota Vikings – Chicago Bears ""

21-14 (14-0, 0-7, 7-0, 0-7)
Christian Ponder 17/11, 91 passzolt yard, 1 Interception Jay Cutler 44/22, 260 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 2 Interception
Adrian Peterson 154 futott yard, 2 Touchdown Matt Forte 85 futott yard
Michael Jenkins 36 elkapott yard Brandon Marshall 160 elkapott yard, 1 Touchdown
Josh Robinson 5 szerelés, 1 Interception Major Wright 5 szerelés, 1 Interception

Ben Roethlisberger felépült a vállsérüléséből, így vasárnap visszatért a Pittsburgh Steelers-be (7-6), amely hazai pályán kapott ki a San Diego Chargers-től (5-8). Az első félidő után a Chargers 13-3-ra vezetett. Érdekesség, hogy a Steelers a második negyed legvégén szerzett pontokat. Shaun Suisham 49 yardról rúgta be a mezőnygól kísérletét. A harmadik játékrész tízedik percében Malcom Floyd és Quentin Jammer is szerzett egy-egy touchdown-t a San Diegóban. Jammer egy fumble visszahordásból ért el hatpontost. A felvonás végén Roethlisberger egy 40 yardos TD passzt adott Mike Wallace-nak. A negyedik negyed elején Danario Alexander touchdown-jával a Chargers már 34-10-re vezetett. A Steelers a mérkőzés végére feljött 34-24-re. A hazai vereség komolyan befolyásolhatja a Steelers rájátszásba jutását.

NFL

"" Pittsburgh Steelers – San Diego Chargers ""

24-34 (0-3, 3-10, 7-14, 14-7)
Ben Roethlisberger 42/22, 285 passzolt yard, 3 Touchdown átadás, 1 Interception Philip Rivers 41/21, 200 passzolt yard, 3 Touchdown átadás
Jonathan Dwyer 32 futott yard Ryan Mathews 65 futott yard
Mike Wallace 112 elkapott yard, 2 Touchdown Danario Alexander 88 elkapott yard, 2 Touchdown
Lawrence Timmons 11 szerelés Marcus Gilchrist 5 szerelés, 1 sack

A Tampa Bay Buccaneers (6-7) a Philadelphia Eagles-t (4-9) látta vendégül. Az első negyedben egyik alakulat sem szerzett pontokat, majd a második játékrészben az Eagles 10 pontos előnyre tett szert. A Bucks a harmadik felvonásban Mike Williams 1 yardos futott touchdown-jával felzárkózott 10-7-re. A negyedik negyed első felében a Tampa Bay megfordította az eredményt. Vincent Jackson és Doug Martin szerzett hatpontosokat. Az utolsó négy percben az Eagles-ből Clay Harbor ás Jeremy Maclin is jegyzett egy-egy TD-ét, így 23-21-re megnyerte az összecsapást. Érdekesség, hogy Maclin az utolsó másodpercben szerezte meg a döntő hatpontost. A Philadelphia irányítója, Nick Foles lett a liga történelmének harmadik olyan újonc QB-je, aki több mint 350 passzolt yarddal, 2 touchdown átadással és nulla interceptionnel zárt egy találkozót. Rajta kívül csak Andrew Luck és Billy Joe Tolliver (1989) tudott hasonló teljesítményt elérni.

NFL

"" Tampa Bay Buccaneers – Philadelphia Eagles ""

21-23 (0-0, 0-10, 7-0, 14-13)
Josh Freeman 34/14, 189 passzolt yard, 2 Touchdown átadás Nick Foles 51/32, 381 passzolt yard, 2 Touchdown átadás
Doug Martin 128 futott yard, 1 Touchdown Nick Foles 27 futott yard, 1 Touchdown
Vincent Jackson 131 elkapott yard, 1 Touchdown Jason Avant 133 elkapott yard
Gerald McCoy 5 szerelés, 2 sack Fletcher Cox 4 szerelés, 1 sack

""

A Baltimore Ravens (9-4) a remek formában lévő Washington Redskins (7-6) otthonába látogatott el. Az első negyed után a fővárosi alakulat 14-7-re vezetett. A második felvonásban a Ravens Anquan Boldin és Dennis Pitta elkapott hatpontosaival megfordította az eredményt. A harmadik felvonásban a Redskins Kai Forbath két mezőnygóljával felzárkózott 21-20-ra. A negyedik játékrészben a Washington egalizálta az eredményt. A Redskins 29 másodperccel a mérkőzés vége előtt egyenlített ki. Kirk Cousins egy 11 yardos TD passzt adott Pierre Garconnak, majd Cousins megfutotta a két pontos extrát is. Érdekesség, hogy Robert Griffin III az utolsó negyedben megsérült. Az irányítónak kificamodott a jobb térde! A hosszabbítást a Ravens kezdhette, de a vendég alakulat nem tudott pontokat szerezni. A Washington viszont rögtön az első támadásából megnyerte a találkozót. Forbath 34 yardról rúgta be a mezőnygól kísérletét. A fővárosi alakulat egymás után a negyedik összecsapását nyerte meg.

NFL

"" Washington Redskins – Baltimore Ravens ""

31-28 (14-7, 0-14, 6-0, 8-7, 3-0) – hosszabbításban
Robert Griffin III 26/15, 246 passzolt yard, 1 Touchdown átadás Joe Flacco 21/16, 182 passzolt yard, 3 Touchdown átadás, 1 Interception
Alfred Morris 122 futott yard, 1 Touchdown Ray Rice 121 futott yard, 1 Touchdown
Pierre Garcon 87 elkapott yard, 1 Touchdown Anquan Boldin 78 elkapott yard, 2 Touchdown
Perry Riley 15 szerelés Paul Kruger 7 szerelés, 1.5 sack

A játéknap talán legnagyobb meglepetését a Carolina Panthers (4-9) szolgáltatta. A charlotte-i alakulat az Atlanta Hawks (11-2) együttesét verte meg. Az első negyed után 7 ponttal vezetett a Panthers, amely a második játékrészben 9 egységgel tovább növelte az előnyét. A harmadik 15 percben 7-7-re végzett a két csapat. Az utolsó felvonást 13-7-re nyerte meg a Falcons, a mérkőzés viszont a Panthers sikerével zárult. A találkozó és minden bizonnyal a játékhét legjobb játékosa Cam Newton lett. A győztes csapat QB-jének volt egy 72 yardos futott touchdown-ja, nem mellesleg ő lett a liga történelmében az első olyan irányító, aki több mint 250 passzolt yarddal (287), 100 futott yarddal (116), legalább egy touchdown átadással (2) és futott hatpontossal (1) zárt egy mérkőzést.

NFL

"" Carolina Panthers – Atlanta Hawks ""

30-20 (7-0, 9-0, 7-7, 7-13)
Cam Newton 35/23, 287 passzolt yard, 2 Touchdown átadás Matt Ryan 49/34, 342 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 1 Interception
Cam Newton 116 futott yard, 1 Touchdown Michael Turner 14 futott yard, 1 Touchdown
Steve Smith 109 elkapott yard Roddy White 117 elkapott yard, 1 Touchdown
Luke Kuechly 16 szerelés Christopher Owens 5 szerelés, 1 forced fumble

A New York Jets-ben (6-7) Mark Sanchez irányított, igaz nem nyújtott túl jó teljesítményt. A Jets a Jacksonville Jaguars (2-11) otthonába látogatott el. Az első 15 percben egyik alakulat sem szerzett pontokat. A második felvonásban a Jaguars Josh Scobee 31 yardos mezőnygóljával megszerezte a vezetést. A harmadik játékrészben a Jets 10 pontot szerzett, így az utolsó negyed előtt 10-3-ra vezetett. A negyedik felvonás elején a New York Bilal Powell futott touchdown-jával tovább növelte az előnyét. A Jaguars Montell Owens TD-jével közelebb férkőzött a vendégcsapathoz, de a hátralévő időben már nem született több pont, így a Jets 17-10-re megnyerte a találkozót. Érdekesség, hogy a Jaguars hét hazai mérkőzéséből csak egyet nyert meg!

NFL

"" Jacksonville Jaguars – New York Jets ""

10-17 (0-0, 3-0, 0-10, 7-7)
Chad Henne 43/21, 185 passzolt yard, 2 Interception Mark Sanchez 19/12, 111 passzolt yard
Montell Owens 91 futott yard, 1 Touchdown Bilal Powell 78 futott yard, 1 Touchdown
Justin Blackmon 57 elkapott yard Jeff Cumberland 37 elkapott yard
Paul Posluszny 11 szerelés David Harris 10 szerelés, 1 sack

A várakozásoknak megfelelően a San Francisco 49ers (9-3-1) legyőzte a Miami Dolphins-t (5-8). Az első felvonásban egyik alakulat sem szerzett pontokat. A második játékrészt 6-3-ra nyerte meg a 49ers. A harmadik negyed 4. percében Frank Gore futott touchdown-jával már 13-3-ra vezetett a hazai együttes. A Dolphins Dan Carpenter 53 yardos field goal-jával közelebb került a San Franciscóhoz. A negyedik 15 percben a 49ers-ban Anthony Dixon és Colin Kaepernick is futott egy-egy TD-ét. Érdekesség, hogy Kaepernick egy 50 yardos futás után ünnepelhetett hatpontost. A Dolphins-ban Anthony Fasano ért el egy touchdown-t. A mérkőzést végül 27-13-ra nyerte meg a 49ers. A hazaiak egyik legjobb védője, Aldon Smith két sacket (összesen: 19.5) jegyzett a találkozón, ezzel megdöntötte Fred Dean franchise rekordját (1983, 17.5).

NFL

"" San Francisco 49ers – Miami Dolphins ""

27-13 (0-0, 6-3, 7-3, 14-7)
Colin Kaepernick 23/18, 185 passzolt yard Ryan Tannehill 33/17, 150 passzolt yard, 1 Touchdown átadás
Frank Gore 63 futott yard, 1 Touchdown Reggie Bush 65 futott yard
Michael Crabtree 93 elkapott yard Davone Bess 50 elkapott yard
Aldon Smith 6 szerelés, 2 sack Cameron Wake 6 szerelés, 3 sack, 1 forced fumble

""

A New Orleans Saints (5-8) remekül kezdte a New York Giants (8-5) elleni mérkőzést, ugyanis az első negyed 6. percében Elbert Mack egy 73 yardos interception visszahordásból szerzett touchdown-t. Pár másodperccel később David Wilson egy 97 yardos kickoff visszahordás után ünnepelhetett hatpontost. A felvonás végén Eli Manning egy 6 yardos TD passzt adott Martellus Bennett-nek. A második 15 percben a Saints felzárkózott 14-13-ra, de 20 másodperccel a játékrész vége előtt Domenik Hixon elkapott hatpontosával 21-13-ra elhúzott a Giants. A harmadik negyed elején a New York két TD-vel már 22 pontos előnnyel vezetett.

A Saints azonban összekapta magát és felzárkózott 8 pontra. Az utolsó játékrészben a Giants 17 pontot szerzett és egyet sem kapott, így 52-27-re megnyerte az összecsapást. A bajnok utoljára 1986-ban Green Bay Packers elleni mérkőzésen szerzett 50 pontnál többet (55).  A találkozó hőse az újonc, David Wilson volt. A huszonegy esztendős futó/visszahordó 327 yarddal (100 futott, 227 visszahordott) fejezte be a mérkőzést, amely franchise rekord, nem mellesleg három touchdown-t ért el.

NFL

"" New York Giants – New Orleans Saints ""

52-27 (14-7, 7-6, 14-14, 17-0)
Eli Manning 35/22, 259 passzolt yard, 4 Touchdown átadás, 2 Interception Drew Brees 43/26, 354 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 2 Interception
David Wilson 100 futott yard, 2 Touchdown Mark Ingram 68 futott yard
Victor Cruz 121 elkapott yard, 1 Touchdown Joseph Morgan 106 elkapott yard
Stevie Brown 8 szerelés, 2 Interception, 1 forced fumble Curtis Lofton 9 szerelés

A Seattle Seahawks (8-5) az Arizona Cardinals-t (4-9) látta vendégül. Az első negyed után 10-0-ra vezetett a hazai csapat, majd következett a második 15 perc, amelyben a Seahawks földbe döngölte az ellenfelét. A játékrészben a Seattle futásból, elkapásból, interception visszahordásból és az end zone-ban elejtett labda megszerzéséből is elért egy touchdown-t. Az első félidő végén a washingtoni alakulat 38-0-ra vezetett. A harmadik felvonásban a hazaiak 13 ponttal tovább növelték az előnyüket, így 51 pontos előnnyel fordultak az utolsó negyedre. A negyedik 15 percben, még Leon Washington is futott egy TD-ét, így a Seahawks az NFL történelmének negyedik legnagyobb különbségű győzelmét (58-0) könyvelhette el a Cardinals ellen. Az Arizona a franchise történelmének legnagyobb különbségű vereségét szenvedte el, nem mellesleg sorozatban a kilencedik mérkőzését veszítette el, pedig négy győzelemmel kezdte a 2012-es szezont.

NFL

"" Seattle Seahawks – Arizona Cardinals ""

58-0 (10-0, 28-0, 13-0, 7-0)
Russell Wilson 13/7, 148 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception John Skelton 22/11, 74 passzolt yard, 4 Interception
Marshawn Lynch 128 futott yard, 3 Touchdown William Powell 20 futott yard
Anthony McCoy 105 elkapott yard Rob Housler és Andre Roberts 36-36 elkapott yard
Bobby Wagner 8 szerelés, 2 Interception Quentin Groves 7 szerelés, 1 sack

A Green Bay Packers (9-4) – Detroit Lions (4-9) mérkőzést nulla fokban és havazásban játszották, igaz Wisconsinban ilyenkor már a kőkemény tél uralkodik. Az összecsapás első negyedében a Lions Matthew Stafford futott touchdown-jával megszerezte a vezetést. A második játékrész elején a Detroit Tony Scheffler TD-jével már 14-0-ra vezetett. A Packers a gyenge kezdés után összeszedte magát és az első félidő végére felzárkózott 14-10-re. A harmadik 15 percben a Green Bay Aaron Rodgers 27 yardos futott hatpontosával, amely egyéni csúcsnak számít átvette a vezetést, de a Lions Jason Hanson 46 yardos mezőnygóljával kitudott egyenlíteni. Az utolsó negyedben a ”Sajtfejűek” 10 pontot szereztek és csak 3-at kaptak, így 27-20-ra megnyerték a csoportrangadót és megerősítették a vezető helyüket az NFC Északi kvartettjében.

NFL

"" Green Bay Packers – Detroit Lions ""

27-20 (0-7, 10-7, 7-3, 10-3)
Aaron Rodgers 24/14, 173 passzolt yard Matthew Stafford 45/27, 264 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception
Alex Green 69 futott yard Joique Bell és Joique Bell 49-49 futott yard
Randall Cobb 102 elkapott yard Calvin Johnson 118 elkapott yard
Brad Jones 12 szerelés Lawrence Jackson és Nick Fairley 3-3 szerelés, 1-1 sack, 1-1 forced fumble

A New England Patriots – Houston Texans összecsapást hétfőn rendezik meg!